Witamy w TIM Invest

Firma TIM Invest istnieje na rynku od 2004 roku, a jej celem jest zapewnienie kompleksowej obsługi związanej z rynkiem nieruchomości.

Przedmiotem działalności naszego biura jest:

NIERUCHOMOŚCI W TIM INVEST

Biuro TIM Invest pośredniczy i doradza w zakresie kupna, sprzedaży oraz wynajmu nieruchomości przeznaczonych na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

projekty

 

POSIADASZ NIERUCHOMOŚĆ?

Jeśli posiadasz nieruchomość, którą chciałbyś sprzedać lub wynająć, zastanawiasz się, jak zwiększyć jej wartość poprzez rozbudowę, modernizację, zmianę profilu lub funkcji, skontaktuj się z naszym zespołem.

TIM Invest od lat skutecznie pomaga swoim klientom w określeniu właściwej strategii przeznaczenia nieruchomości. Potrafimy nie tylko dostrzec, ale także zwiększyć potencjał gruntów i budynków. Dzięki zaangażowanemu i kreatywnemu podejściu docieramy do najlepszego klienta docelowego.

Posiadamy bogatą bazę potencjalnych nabywców i najemców, dla których nieustannie poszukujemy nieruchomości.

Również sami nabywamy nieruchomości, które później wynajmujemy bądź sprzedajemy po odpowiednim przygotowaniu polegającym na zabudowie, rozbudowie, komercjalizacji lub określeniu właściwej koncepcji inwestycyjnej. Dlatego możemy być nie tylko pośrednikiem, ale również docelowym nabywcą nieruchomości bądź partnerem wspólnie realizującym inwestycję.

SZUKASZ NIERUCHOMOŚCI?

Jeśli poszukujesz nieruchomości pod działalność gospodarczą, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lub zgłoszenie bezpośrednio do biura.

Aktualnie w naszych zasobach znajduje się ponad 250 obiektów magazynowych, 200 lokali handlowych i biurowych oraz kilkadziesiąt ofert nieruchomości gruntowych w Katowicach i miastach ościennych.

Biuro specjalizuje się przede wszystkim w obrocie:

 • terenami inwestycyjnymi,
 • działkami budowlanymi,
 • magazynami i halami produkcyjnymi,
 • obiektami użytkowymi i lokalami,
 • mieszkaniami na rynku pierwotnym.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie tak, aby po zapoznaniu się z charakterystyką prowadzonej działalności gospodarczej przygotować ofertę skrojoną na miarę jego aktualnych potrzeb.

Nasi klienci

Dotychczas z naszych usług korzystało wiele znaczących podmiotów krajowych i zagranicznych reprezentujących różne branże gospodarki. Do grona naszych zadowolonych klientów możemy zaliczyć m.in. firmy z branży motoryzacyjnej (Polska Grupa Dealerów, PGA Motors, BMW Bawaria Motors, Sobiesław Zasada S.A., Fota, AMW Serwis, Unilux Motors, Autoland), kurierskiej (TNT, Opek, K-Ex), ochrony mienia i osób (Solid Security, Patron Service), spożywczej (Pepsi-Cola General Bottlers, Nestle Dar Natury), przemysłu (Famur, Grupa Drogopol), a także sieci detaliczne i hurtowe (Żabka, Raab Karcher, Interior Zachód, Axiom), deweloperów biurowych i magazynowych (Ghelamco Poland, Panattoni Europe), laboratoria analityczne (I2analytical) i urzędy państwowe (Urząd Dozoru Technicznego).

ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI

Zarząd prowadzony jest przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje potwierdzone nadanymi licencjami. Gwarancję wysokiej jakości usług zapewnia ścisłe przestrzeganie standardów zawodowych ujętych w Kodeksie etyki pośrednika i zarządcy nieruchomości przyjętym przez Radę Krajową Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości oraz posiadane przez nas ubezpieczenie OC na wypadek wyrządzenia szkód, będących wynikiem prowadzonej działalności. Posiadamy wysoką kulturę osobistą i posługujemy się językiem angielskim.

Od innych firm na rynku odróżnia nas przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w zakresie pośrednictwa na rynku nieruchomości. Z sukcesem wynajęliśmy tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej i magazynowej. Sprzedaliśmy kilkadziesiąt nieruchomości gruntowych o powierzchni od 600 do 150 000 m2. Dzięki prowadzeniu aktywnej polityki marketingowej dla nieruchomości potrafimy skomercjalizować wolne powierzchnie sprawniej niż konkurencja.

Funkcjonowanie firmy w obszarze kompleksowej obsługi inwestycji budowlanych w formacie inwestorstwa zastępczego, sprawia, że TIM Invest dysponuje kadrą specjalistów z wielu dziedzin (architekci, konstruktorzy, kierownicy budowy, inspektorzy pożarniczy, inspektorzy BHP, radcy prawni), która wspomaga zarządców w ich pracy.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA INWESTYCJI W MODELU INWESTORSTWA ZASTĘPCZEGO OD NABYCIA GRUNTU PO KOMERCJALIZACJʘ I ZARZĄDZANIE OBIEKTEM BUDOWLANYM

Opracowujemy kompletne projekty dla klientów chcących inwestować w efektywne przedsięwzięcia związane z nieruchomościami lub zwiększyć potencjał własnej firmy poprzez zabudowę posiadanych gruntów lub rozbudowę istniejących obiektów.

 1. Analizujemy oczekiwania inwestora i określamy wspólnie z nim plan działania z uwzględnieniem wszelkich szans i zagrożeń przygotowywanej inwestycji.
 2. Pozyskujemy nieruchomość odpowiadającą w jak największym stopniu zamysłom inwestorskim. Działamy na rynku nieruchomości od lat i dysponujemy bardzo dużą bazą atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. Posiadamy również własne grunty w doskonałych lokalizacjach.
 3. Kompleksowo przygotowujemy teren pod inwestycję. Przeprowadzamy wszelkie konieczne czynności prawne, administracyjne i geodezyjne dla nieruchomości. Dokonujemy odwiertów i badań gruntu. Uzyskujemy wykładnię miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku niezgodności z założeniami inwestycyjnymi składamy wniosek o zmianę jego zapisów. W przypadku braku planu miejscowego przygotowujemy wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Przeprowadzamy analizę szerokiej gamy uwarunkowań m.in. logistycznych, prawnych, środowiskowych itd. Przygotowujemy również pełną dokumentację potrzebną do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. W profesjonalny sposób reprezentujemy klienta przed urzędami.
 4. Wykonujemy cały szereg prac projektowych od przygotowania koncepcji architektonicznej po stworzenie projektu budowlanego w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę. Na życzenie inwestora tworzymy projekt wykonawczy. Wykonujemy w pełni profesjonalne, fotorealistyczne wizualizacje projektowanej inwestycji.
 5. Na etapie budowy prowadzimy nadzór inwestorski oraz kierujemy robotami budowlanymi. Tworzymy dokumentację powykonawczą i pomagamy w uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
 6. Na życzenie inwestora przeprowadzamy komercjalizację obiektu lub jego sprzedaż. Dzięki licznym kontaktom i bazie klientów poszukujących jesteśmy w stanie wstępnie wynająć lub zbyć obiekt jeszcze w trakcie trwania budowy.

WYNAJEM POWIERZCHNI BIUROWYCH I MAGAZYNOWYCH BĘDĄCYCH WŁASNOŚCIĄ FIRMY

W chwili obecnej wszystkie nasze obiekty są wynajęte.

 

REALIZACJA INWESTYCJI BUDOWLANYCH

TIM Invest prowadzi również działalność jako deweloper inwestycji budowlanych, które realizuje na własnych gruntach.

 

Współpracujemy głównie z klientami ze Śląska oraz z południowej Polski, ale przyjmujemy również zlecenia na terenie całego kraju. Posiadamy licencje zawodowe i jesteśmy ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami.

Obsługa rynku nieruchomości nie jest dla nas jedynie drogą zawodową, ale również misją. Dlatego nasza działalność ukierunkowana jest na ulepszanie otoczenia, w którym żyjemy tak, by było bardziej funkcjonalne, piękniejsze i tętniło życiem.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.